Budownictwo

Dlaczego ciepły montaż jest konieczny

W momencie kiedy remontujemy mieszkanie czy też budujemy całkiem nowy obiekt musimy mieć na uwadze wiele spraw, jedna z nich dotyczy stolarki okiennej która może w późniejszym etapie sprawić wiele problemów. Dokładniej mowa tutaj o nieszczelnością zaistniałych pomiędzy futryną a ścianą, takie z pozoru niewinnie wyglądające prześwity mogą powodować straty ciepła. Na szczęście najnowsze rozwiązania techniczne pozwalają nam na sprawne niwelowanie strat ciepła już podczas wykonywania stolarki okiennej.

Nowe wypiera starą technologię

Na samym wstępie należy sobie powiedzieć w czym jest lepszy ciepły montaż od standardowych rozwiązań znanych i stosowanych przez dziesięciolecia. Mianowicie standardowe rozwiązania ograniczają się wyłącznie do zastosowania pianki poliuretanowej podczas osadzania okna (Okno Classic Kraków). Z kolei ciepły montaż składa się z zastosowania aż trzech warstw uszczelniających które zapewniają szczelność brak przepuszczania wilgoci oraz pary co jest ogromnym plusem. Takie rozwiązanie jest stosunkowo nowe na rynku i nie każda z firm będzie w stanie wykonać zadanie. Na szczęście metoda ta zyskuje z miesiąca na miesiąc coraz większe zainteresowanie a klienci którzy zdecydowali się na nią jednogłośnie stawiają sprawę jasno mówiąc iż spełnia pokładane w sobie nadzieje. Jeżeli więc jesteśmy w chwili w której musimy podjąć decyzję warto rozważyć to właśnie rozwiązanie które nie będzie ogromnym bagażem finansowym, a wręcz przeciwnie pozwoli nam zaoszczędzić poprzez zniwelowanie strat ciepła.

Zaleta która pozwoli Ci podjąć decyzję

Oczywistą sprawą jest iż każdy z nas dąży do tego aby w jak najmniejszym stopniu ograniczyć niepotrzebne koszty. Koszty spowodowane stratami ciepła znajdują się w takiej grupie i z pewnością są pewnym utrudnieniem. Na szczęście nie jesteśmy bezradnie poddani na oddziaływanie strat ciepła, otóż z pomocą może przyjść nam potrójna warstwa uszczelniająca okien które w rzeczywisty sposób chroni nas przed stratami ciepła przez długie lata. Takie rozwiązanie staje się coraz modniejsze z prostej przyczyny, mianowicie zmniejsza koszty ogrzewania o kilkadziesiąt procent, a jej skuteczne działanie daje się odczuć szczególnie w okresie grzewczym który sam w sobie niesie dla nas ogromne kwoty za ogrzewanie. Tyczy się to nie tylko dużych obiektów przemysłowych ale również niewielkich mieszkań w których procentowy udział strat ciepła jest proporcjonalnie taki sam. A wiec nie ma się co dłużej zastanawiać nad wyborem rozwiązania które niesie za sobą jedną ale bardzo ważną korzyść.