Moda

Jak znaleźć wymarzoną suknię ślubną?

Suknie ślubne są na tyle różnorodne, że każda kobieta może znaleźć model, w którym będzie czuć się doskonale. Nie jest to jednak proste zadanie! Tylko nieliczne panie potrafią podjąć trafną decyzję w ciągu kilku minut. Rzadko zdarza się tak, że pierwsza przymierzona kreacja jest tą właściwą. Nie oznacza to jednak tego, że poszukiwania muszą ciągnąć się przez wiele miesięcy. Lepiej odpowiednio przygotować się do zakupu „tej jedynej”, niż marnować cenny czas, którego zwykle brakuje w czasie przygotowań do uroczystości. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore wsparcie, więc warto z nich skorzystać.

Otwórz się na nowe!

Niejedna kobieta jest nastawiona wyłącznie na konkretny fason sukni ślubnej. To wielki błąd – trzeba pamiętać, że inne modele mogą nam się podobać na wieszaku lub modelce, a w innych poczujemy się pewnie i komfortowo. Nawet najpiękniejszy model nie zda egzaminu, jeśli krępuje ruchy, czy też uwydatnia mankamenty. Ekstrawagancko wycięty gorset prezentuje się fenomenalnie na zdjęciach, jednak podczas zabawy trzeba go non stop poprawiać. Wiele pań na swoim weselu chroni się przed kłopotliwą wpadką, zamiast korzystać z uroków chwili. Właśnie dlatego dobrze jest przymierzyć kilka różnych fasonów – od księżniczki, przez syrenkę, aż po modele boho. Być może wśród nich będzie znajdować się kreacja, która skradnie całe serce.

Umawiaj się na przymiarki

Planujesz ślub w Krakowie lub innej dużej miejscowości? Masz ułatwione zadanie, ponieważ w okolicy funkcjonuje ogromna ilość salonów ślubnych. Ważne jest to, aby umawiać się na przymiarki. Teoretycznie zakupu można dokonać „w ciemno” – wystarczy jedynie złożyć zamówienie przez internet. Nie jest to jednak dobrym posunięciem. Niektórym kobietom udaje się w taki sposób znaleźć odpowiedni model, jednak nie jest ich zbyt wiele. Znacznie rozsądniej jest udać się do pracowni i założyć kilka różnych kreacji. Introwertyczki nie muszą się martwić, ponieważ w renomowanych miejscach obsługa jest elokwentna i subtelna. Nie narzuca swojego zdania, ani nie udziela zbędnych porad, jeśli klientka sobie tego nie życzy. Nie każda przyszła panna młoda chce być w centrum uwagi, co motywuje do zakupu online. Taki ruch może jednak skutkować utratą sporej ilości gotówki!

Daj sobie czas na zastanowienie

Trendy w modzie ślubnej dynamicznie się zmieniają. Ponadto, wiele kobiet po kilku miesiącach od zakupu stwierdza, że inny model sprawdziłby się lepiej. Należy także wspomnieć, że projektanci systematycznie wypuszczają nowe kolekcje. Przykładem jest popularna marka Fulara & Żywczyk, która oferuje zarówno gotowe kreacje, jak i szyte na miarę. Wiadomym jest, że suknia powinna zostać wybrana minimum kilka miesięcy przed ceremonią, jednak nie ma większego sensu decydować się na zakup rok lub dwa lata przed ślubem. Trzeba także uwzględnić wahania wagi. Drastyczna zmiana sylwetki może sprawić, że wybrany model nie będzie wyglądać już tak efektownie! Czas na zastanowienie się jest mile widziany. Pozwala on pozbyć się wątpliwości, a tym samym rozsądnie ulokować pieniądze.