Dom i ogród

Klepsydry dekoracyjne – świetne dla tych, którzy lubią oryginalne wnętrza i niebanalne dodatki!

Nie wiesz co podarować bliskiej osobie lub znajomemu? Wszystkie propozycje prezentowe wydają Ci się nie warte Twojej uwagi, a czasu do uroczystości lub wydarzenia pozostało coraz mniej? To doskonale trafiłeś, bowiem ten krótki poradnik prezentowy jest właśnie dla Ciebie – przeczytaj go od deski do deski i sprawdź, jakie podarunki w stylu marynistycznym wybrać oraz dlaczego jest to jeden z najbardziej stylowych pomysłów na sprawienie drugiej osobie wspaniałego prezentu! Jeśli sam masz zamiar urządzić biuro, salon lub sypialnię w aranżacji morskiej, również skorzystasz!

Klepsydry – modne czy niemodne?

Pięknie wykonana klepsydra może być doskonałym gadżetem w stylu marynistycznym. Możesz z powodzeniem postawić ją na biurko, półkę, albo też ustawisz ją jako element dekoracyjny na stoliku nocnym w sypialni. Do jakiego stylu pasuje ten przedmiot? Zdziwisz się, bowiem jest on doskonały nie tylko jako dekoracja do pomieszczeń o charakterze marynistycznym, ale sprawdzi się też we wnętrzu:
-skandynawskim
-minimalistycznym
-industrialnym
-loftowym
-boho
-Hamptons (to wyśmienite połączenie stylu glamour i stylu marynistycznego)
-monochromatycznym
-klasycznym
-angielskim
-art deco
-vinatge i retro
-wiejskim i rustykalnym
Pamiętaj, że takie klepsydry muszą mieć pasującą do wnętrza oprawę. Jeśli taki gadżet, czy upominek ma stanąć w domu urządzonym w stylu rustykalnym lub wiejskim, postaw na jasną oprawę z lekkiego drewna. Do wnętrza art deco przyda się klepsydra w kolorze mahoniu ze złotymi zdobieniami, zaś do mieszkań w stylu monochromatycznym, industrialnym lub loftowym, a także nowoczesnym świetnie pasuje klepsydra z elementami srebra i metalu.

O czym powinieneś pamiętać urządzając mieszkanie w stylu marynistycznym lub decydując się na dodatki w tym stylu?

Pamiętaj, że zwykle nadmierne nagromadzenie przedmiotów nie jest pożądane – prowadzi do wizualnego chaosu. W zagraconym wnętrzu, nawet z najpiękniejszymi ozdobami, źle się odpoczywa i po prostu ciężko jest się skoncentrować. Pamiętaj też, że styl marynistyczny to nie tylko nieśmiertelne granatowe, czerwone lub białe pasy. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju beże, delikatne brązy, ale także słoneczne żółcie czy głębokie fiolety (zwłaszcza w stylu Hamptons). Zwróć też uwagę na to, że dodatki, takie jak klepsydra jest zazwyczaj głównym akcentem na biurku, dlatego nie warto dostawiać do niej zbyt wielu innych drobiazgów: porządek na biurku pozwala się skupić, choć oczywiście niektórzy twierdzą, że lepiej pracuje im się, gdy na blacie panuje kreatywny bałagan!