Zdrowie i Uroda

Konopie w walce o zdrowie i urodę

Konopie to wyjątkowe rośliny, a ich lecznicze właściwości znane są od dawna. Wiadomo, że pomagają one osobom przewlekle chorym, łagodząc ich ból i poprawiając ich nastrój. Ze względu na te właściwości konopie medyczne w wielu krajach są już stałym elementem niejednej terapii, a grono ich sympatyków konsekwentnie się poszerza.

 

Warto jednak pamiętać o tym, że z niezwykłych właściwości konopi można korzystać nie tylko w trakcie walki z bólem, ale i w chwili, gdy głównym problemem okazują się schorzenia natury dermatologicznej. W walce z nimi kosmetyki konopne radzą sobie doskonale, a że asortyment takich produktów jest coraz szerszy, każdy może znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Jednym z największych hitów ostatnich lat jest maść konopna, którą z powodzeniem można korzystać nawet przy takich problemach, jak łuszczyca.

 

Niezwykła moc tego kosmetyku leczniczego wynika z właściwości oleju konopnego-cennego źródła kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. To właśnie te kwasy pozwalają chronić skórę przed przesuszeniem, a jednocześnie dostarczają jej wielu cennych składników odżywczych. W sklepach pojawiają się również kremy oraz olejki konopne-kolejne kosmetyki, które pomagają chronić skórę z problemami. Lekkie olejki z konopi zdobyły również uznanie wśród osób walczących z trądzikiem lub pękającymi naczynkami. I tu konopie wykazują się niezwykłą mocą, z której tak chętnie korzystamy.