Dom i ogród

Miedź w łazience – design i właściwości

Miedziane elementy w aranżacji wnętrz stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko pięknie wyglądają, nadając przestrzeni wysublimowanego charakteru, ale charakteryzują się też niepowtarzalnymi właściwościami. Krótko o produktach takich jak wanny miedziane czy baterie miedziane można zatem napisać – stylowy design i wyjątkowe właściwości. Co mam na myśli i co to dokładnie znaczy? Zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.

Czemu akurat wanny miedziane?

Wanny miedziane mają nie tylko przeznaczenie typowo użytkowe, ale stanowią prawdziwą ozdobę każdej łazienki. Ze względu na swoje naturalne właściwości antybakteryjne, miedziane wanny są nie tylko eleganckie, ale również bezpieczne dla naszego zdrowia i doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędne są warunki antyseptyczne. Dodatkowym atutem miedzianych wanien jest ich wytrzymałość na uszkodzenia i zarysowania.

Co istotne, miedziana wanna nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Można ją czyścić zwyczajnymi środkami czyszczącymi – należy jednak zwrócić szczególną uwagę, by nie stosować środków żrących i szorujących.

Umywalki miedziane to kolejny dobry wybór

Ciekawym pomysłem na dodanie miedzianego elementu do łazienki będzie umywalka z miedzi. Umywalki miedziane pokrywane są warstwą ochronnej patyny brązującej. Patyna ma za zadanie chronić miedź przed niszczeniem. Tak zabezpieczona umywalka nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i będzie nam służyła przez długie lata. Atutem miedzi są jej naturalne właściwości antybakteryjne, co sprawia, że jest ona świetnym wyborem do każdej łazienki.

Przełam klasyczne wnętrze stosując baterie miedziane

Z kolei baterie miedziane to świetny sposób na przełamanie klasycznego wnętrza poprzez dodanie wyrazistego akcentu kolorystycznego. Kolor miedziany, który jest jednym z najgorętszych trendów w urządzaniu wnętrz, najciekawiej zaprezentuje się jako dodatek. Jeśli więc nie chcesz inwestować dużych pieniędzy w wannę, wystarczy, że kupisz baterie miedziane, a już Twoja łazienka będzie całkiem inna w odbiorze.