Dom i ogród

Najlepsze sadzonki róż ogrodowych

Nie podlega dyskusji, że róże to jedne z piękniejszych i najbardziej uroczych kwiatów. Przy tym róże to też niestety kwiaty z kolcami, więc przy pielęgnacji i ich zrywaniu trzeba uważać, żeby się nie ukłuć. Są ich różne odmiany i liczne kolory. Jakie najczęściej spotkać można w polskich ogrodach?

Róże pnące to jedne z ładniejszych odmian. Najczęściej są koloru czerwonego lub różowego. Bardzo ładnie ozdabiają one domy, bloki lub inne budynki pnąc się przy nich. Jest to jedna z piękniejszych i w dodatku naturalnych ozdób różnego rodzaju budynków i elewacji. Róże mogą być drobnokwiatowe lub róże wielkokwiatowe.

Gdzie kupić sadzonki róż? Kwiaty te w postaci krzewów można kupić w sklepach ogrodniczych, w hurtowniach, w sklepach budowlanych lub w specjalnych gospodarstwach ogrodniczych zajmujących się produkcją krzewów róż, czyli w szkółkach róż.

Te ostatnie miejsca są zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o zakup sadzonek tych wspaniałych kwiatów. Szkółka róż to takie miejsce, gdzie jest specjalna hodowla róż, gdzie ogrodnicy i inni pracownicy zajmują się tylko różami. Hodowla róż nie jest bardzo trudna. Trzeba jednak regularnie doglądać, dbać i podlewać krzewy i muszą mieć odpowiednie nasłonecznienie.

Oprócz sadzonek, róże można kupić cięte lub w doniczce. Najczęściej spotykane kolory to czerwony, różowy, żółty czy też biały. Z kwiatów tych robi się piękne bukiety, które wręcza się na różne uroczystości, na przykład rocznicę ślubu, urodziny czy imieniny. Róże można trzymać w domu lub w ogrodzie. Jest u nas trochę szkółek i hodowli róż, gdyż róże zawsze będą modne i ludzie zawsze będą je chcieli je kupować ze względu na ich piękno. Niektóre szkółki posiadają nawet własne sklepy online, co ułatwia proces ich zakupu i pozwala zamawiać nawet z odległych miejsc.