Dom i ogród

Wymiana kaloryferów w łazience – co musisz wiedzieć?

Remont w łazience, oprócz wymiany urządzeń sanitarnych, zakłada też niekiedy wymianę grzejników. Aby wszystkie prace były zrobione w odpowiedni sposób, potrzeba fachowej wiedzy. Samodzielna wymiana kaloryfera wymaga użycia narzędzi oraz umiejętności.

Wiele osób decyduje się wobec tego na profesjonalne usługi hydrauliczne. Dowiedz się, jak wybrać pasujący do łazienki grzejnik i na co zwrócić szczególną uwagę!

Grzejniki drabinkowe – co jest ważne?

Grzejniki drabinkowe nie zajmują wiele miejsca i są niezwykle praktyczne. Mogą służyć jako wieszak na mokre ręczniki lub ubrania. Każdy fachowiec, zarówno hydraulik w Krakowie, jak i ten w mniejszej miejscowości poradzi sobie bez żadnego problemu z montażem takiego najprostszego kaloryfera drabinkowego. Gdy kupujesz grzejnik do łazienki, powinieneś wybrać taki, który będzie pasował do Twojego pomieszczenia. Mowa tu nie tylko o estetycznym wyglądzie – bardzo istotna jest również moc grzewcza urządzenia. Jeśli masz ogólnie ,, ciepły “ dom i doskonałą izolację cieplną, wystarczy Ci grzejnik o niedużej mocy. Standardowo na każdy 1 metr kwadratowy łazienki potrzebne jest od 60 do 200 W mocy kaloryfera.

Polecamy: solidny hydraulik Kraków – www.hydraulik24.krakow.pl

Jaki grzejnik do łazienki – wybór materiału

Grzejniki drabinkowe, przeznaczone głównie do łazienki mogą być wykonane z:
aluminium
stali
Możesz też nabyć grzejniki żeliwne.
Grzejniki łazienkowe z aluminium są najtańsze. Nie będą one jednak tak mocne i wytrzymałe, jak grzejniki ze stali. Stalowy grzejnik może być nie tylko solidną opcją do użytkowania na długie lata. Wśród stalowych grzejników możesz wybrać te, które wykonane są z dodatkowymi zdobieniami – będą pełniły wówczas rolę dekoracyjną. Grzejnik żeliwny to obecnie prawdziwa rzadkość. Dawniej był to jedyny rodzaj materiału, z którego produkowano grzejniki.

Generalny remont – co jeszcze można zlecić hydraulikowi?

Usługi hydrauliczne, oprócz wymiany kaloryferów mogą obejmować również wymianę starych rur, które zdecydowanie poprawią jakość przepływu wody, zwłaszcza gdy mieszkasz w starym budownictwie, gdzie rury od dawna nie były wymieniane. Hydraulik zajmie się nie tylko instalacjami sanitarnymi w Twoim domu. Jeśli zamierzasz wybudować w domu basen, bez pomocy doświadczonych fachowców się nie obędzie!

Podobnie, gdy zamierzasz zainstalować ogrzewanie podłogowe czy zamontować piec. Dobry hydraulik w Krakowie i w każdym innym mieście ma swoją stronę internetową – skorzystaj z niej: przejrzyj cennik i sprawdź ofertę wykonywanych usług!